Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ФАЛАФЕЛ СО ЗЕЛЕНЧУК И КАРИ - 150 ГР.

390 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380077937

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Со комбинација од наут, зеленчук и индиски зачини, Ma Vie Sans Gluten ви носи нов рецепт од познатата либанската кулинарска класика, која истовремено е и богат извор на протеини од растително потекло. Подготвена на база на наут и зеленчук.


Наш совет: Уживајте во овој вкусен избалансиран оброк, со салата и житарици или како аперитив со сос.

Во тава: Заруменете ги 8 минути на силен оган со малку масло за јадење.

Во рерна: Гответе ги 15 минути на 180°C.


Состав: Наут* (67%), зеленчук* (15%) (кромид*, моркови*, спанаќ*), снегулки од компир* (компир*, екстракт од рузмарин*), вода, цел сусам* (2,5%), дезодорирано сончогледово масло*, кари*(1%), морска сол, ким*, бибер*.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на собна температура, подалеку од светлина.


Алергени: Сусам.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 665 kJ/159 kcal

Маснотии: 6,1 g

од кои заситени: 0,8 g

Јаглехидрати: 15,2 g

од кои шеќери: 1,1 g

Растителни влакна: 8 g

Протеини: 6,9 g

Сол: 0,63 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре