Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ,,PROVENCAL" ПАЛАЧИНКИ - 2x100 ГР.

405 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380057267


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Со новиот рецепт кој е збогатен со летен зеленчук и со зачински билки од Прованса, ќе добиете вкусни пржени палачинки за кратко време! Комбинацијaта од житарици и мешунки ви дава дополнителна хранлива вредност во вашите оброци. Уживајте во придружба на сиров или варен зеленчук!


Начин на подготовка: Заруменете ги во тавата 6 минути, по 3 минути од секоја страна.


Состав: Зеленчук* (32,2%) (доматно пире*, тиквички*, пиперки*, суви домати*), хељда* (20%), вода, корална леќа* (12%), сончогледово масло за дезодорирање*, оризово брашно*, оризови снегулки*, ленено брашно*, морска сол, лук*, билки од Прованса (0,3%), згуснувач: гуар гума*, црн пипер*.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на собна температура, подалеку од светлина.


Алергени: Нема присуство на алергени.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 849 kJ/203 kcal

Маснотии: 8,9 g

од кои заситени: 1,5 g

Јаглехидрати: 22 g

од кои шеќери: 2,5 g

Растителни влакна: 5,3 g

Протеини: 6,1 g

Сол: 1,02 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре