Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ МЕКСИКАНСКИ ПАЛАЧИНКИ - 2x100 ГР.

405 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380068386


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Благодарение на новиот рецепт, однесете ги вашите сетила за вкус на патување во Мексико со оваа здрава и добро избалансирана идеја за палачинка, подготвена за кратко време! Нејзината комбинација од житарици и мешунки ви дава дополнителна хранлива вредност во вашиот оброк. Уживајте во придружба на сиров или варен зеленчук.


Начин на подготовка: Заруменете ги во тавата 6 минути, по 3 минути од секоја страна.


Состав: Зеленчук* (25,6%) (домати*, кромид*, моркови*), црвен грав* (17,6%), просо*, вода, киноа* (10,8%), сончогледово масло со дезодорација*, лен од брашно*, пченкарно брашно*, оризови снегулки*, оризово брашно*, згуснувач: гума од багрем*, морска сол, зачини* (0,9%), кромид во прав*, црн пипер*.

*од органско земјоделство.

Може да содржи траги од сусам и јаткасти плодови


Складирање: Да се ​​чува на собна температура, подалеку од светлина.


Алергени: Нема присуство на алергени.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 610 kJ/146 kcal

Маснотии: 6,5 g

од кои заситени: 1 g

Јаглехидрати: 15 g

од кои шеќери: 1,1 g

Растителни влакна: 4,9 g

Протеини: 4,4 g

Сол: 0,95 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре