Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ФАРФАЛИ ОД ИНТЕГРАЛЕН ОРИЗ - 250 ГР.

235 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380105067


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Од Ma Vie Sans Gluten ве запознаваат со нивните 100% интегрални оризови фарфали кои ќе им се допаднат на целото семејство!
Начин на подготовка: Во сад со поголем волумен зовријте солена вода и варете ги тестенините приближно 14 минути (13 минути за „алденте“ подготовка). Исцедете, исплакнете и додадете една лажица маслиново масло.
Состав: Интегрално оризово брашно*.

*од органско земјоделствоСкладирање: Да се ​​чува на суво, ладно место, заштитено од светлина.Алергени: Нема присуство на алергени.Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1481 kJ/350 kcal

Маснотии: 2,8 g

од кои заситени: 0,7 g

Јаглехидрати: 72 g

од кои шеќери: 0,8 g

Растителни влакна: 3,2 g

Протеини: 7,5 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре