Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ШПАГЕТИ ОД ХЕЛДА - 400 ГР.

430 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380105050


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Откријте ги овие 100% безглутенски шпагети од хељда и уживајте ги обични, без премногу додатоци или подготвени во сос!


Начин на подготовка: Во поголем сад со зовриена солена вода, варете ги тестенините приближно 9 минути (8 минути за „алденте“ подготовка). За поголема цврстина, избегнувајте мешање.


Состав: Брашно од хељда*.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво, ладно место и заштитено од светлина.


Алергени: Нема присуство на алергени.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1466 kJ/346 kcal

Маснотии: 2,6 g

од кои заситени: 0,5 g

Јаглехидрати: 66 g

од кои шеќери: 0,8 g

Растителни влакна: 5,1 g

Протеини: 12,2 g

Сол: < 0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре