Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКА БЕЗГЛУТЕНСКА ЛАЗАЊА ОД ЛЕЌА - 250 ГР.

370 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380084492

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа органска безглутенска лазања ви нуди хранливо богатство со мешавина од мешунки и житарици и можност за уживање во вкусен оброк. Направена е од жолта леќа и е богат извор на протеини и растителни влакна. 


Начин на подготовка: Наредете ги вашите лазањи почнувајќи и завршувајќи со фил или течен сос. Печете 35 минути во рерна загреана на 200°C.


Состав: Брашно од жолта леќа* (90%), брашно од кафеав ориз*.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво, ладно место и заштитено од светлина.


Алергени: Нема присуство на алергени.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1451 kJ/343 kcal

Маснотии: 2,2 g

од кои заситени: 0,5 g

Јаглехидрати: 56,7 g

од кои шеќери: 1,1 g

Растителни влакна: 5,2 g

Протеини: 21,4 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре