Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКО БЕЗГЛУТЕНСКО ПЕНЕ ОД ХЕЉДА - 500 ГР.

450 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380057823

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Пене тестенини без глутен со одличен вкус на хељда, подготвени за помалку од 10 минути!


Начин на подготовка: Во голем сад со зовриена солена вода, варете ги пене тестенините приближно 9 минути (8 минути за "ал денте" подготовка). Консумирајте ги топли со малку маслиново масло, со парче путер или со сос по ваш избор.

Наш совет: Готвењето тестенини без глутен е деликатно, малку измешајте ги тестенините и почитувајте го назначеното време.


Состав: Брашно од хељда*.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво, ладно место подалеку од светлина.


Алергени: Нема присуство на алергени.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1479 kJ/349 kcal

Маснотии: 1,4 g

од кои заситени: 0,28 g

Јаглехидрати: 73 g

од кои шеќери: 0,8 g

Растителни влакна: 3,1 g

Протеини: 9,6 g

Сол: <0,1 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре