Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ФУСИЛИ ОД ЦРВЕНА ЛЕЌА - 250 ГР.

290 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380077920

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

100% тестенини од црвена леќа во вашата чинија! Благодарение на уникатниот процес на производство, оригиналната боја на црвената леќа е зачувана. Овие фусили се богат извор на растителни протеини коишто брзо се апсорбираат.


Начин на подготовка: Во голем сад зовријте солена вода и варете ги фусилите околу 7 минути. (6 мин. за „ал денте“ подготовка). За да ја зачуваат цврстината, избегнувајте да ги мешате.


Состав: Брашно од црвена леќа*.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво, ладно место подалеку од светлина.


Алергени: Нема присуство на алергени.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1416 kJ/335 kcal

Маснотии: 1,7 g

од кои заситени: 0,4 g

Јаглехидрати: 50 g

од кои шеќери: 1,2 g

Растителни влакна: 7 g

Протеини: 26 g

Сол: 0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре