Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ МУСЛИ СО ОРИЗ, ХЕЛДА И ЦРНО ЧОКОЛАДО - 300 ГР.

650 МКД

Цена со 10% ДДВ.


Баркод: 3380380074318


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Голема чинија со задоволство! Многу крцкави мусли, кои содржат темно чоколадо, разни житарици, семки и сушено овошје.


Наш предлог: Уживајте ги со млеко, пијалок од зеленчук, јогурт или дури и со вашите десерти (компоти, свежо овошје итн.).


Состав: Оризови снегулки* (бел ориз*, кафеав шеќер од трска*, сируп од ориз*, морска сол), чоколадни парчиња премачкани со темно чоколадо* (какао маса*, кафеав ориз*, кафеав шеќер од трска*, какао путер*), семки* 16,5% (сончоглед*, кафеав лен*), снегулки од хељда*, оризови снегулки*, чоколадни струготини* (кафеав шеќер од трска*, какао*, какао путер*, сончогледов лецитин*), индиски ореви*, бадеми*.

Вкупно ориз и леќата: 61%

Вкупно темно чоколадо: 17%

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува подалеку од топлина и влажност.


Алергени: Јаткасти производи. Може да содржи траги од: соја, млеко, сусам, лупин и други јаткасти плодови.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1797 kJ/428 kcal

Маснотии: 15,9 g

од кои заситени: 5,2 g

Јаглехидрати: 58,7 g

од кои шеќери: 10 g

Растителни влакна: 4,7 g

Протеини: 10,2 g

Сол: 0,4 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре