Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКА БЕЗГЛУТЕНСКА ГУАР ГУМА - 60 ГР.

230 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380064517


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Гуар гумата е одлично кулинарско средство кое овозможува поголема врзивност и текстура на вашите сосови, како и на вашиот колач и безглутенски леб.


Наш предлог: Кога е ладна, гуар гумата инстантно згуснува овошно желе, супа од зеленчук, течен сос или паштета од зеленчук без притоа да се готви. Дозволете 2% од тежината на вашата течност да добие текстура која е погодна за прелив.

Кога е топла, измешана со безглутенско брашно, гуар гумата им дава мека текстура на сите ваши безглутенски пецива. 2% од тежината на брашното е доволно за да се добие воздушеста смеса (1 g одговара приближно на половина лажичка).


Состав: Гуар гума.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува на суво, ладно место подалеку од светлина.


Алергени: Нема присуство на алергени.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 843 kJ/209 kcal

Маснотии: 0,6 g

од кои заситени: < 0,1 g

Јаглехидрати: 1 g

од кои шеќери: 0,9 g

Растителни влакна: 88,3 g

Протеини: 5,7 g

Сол: < 0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре