Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКО БЕЗГЛУТЕНСКО ПЧЕНКАРНО НИШЕСТЕ - 500 ГР.

300 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380055355


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органското безглутенско пченкарно нишесте е идеална состојка за подготовка на полесни колачи и може да послужи како додаток за згуснување на сосови, супи или десертни креми.Наш совет: Пченкарното нишесте придонесува за полесна текстура при подготовка на колачите, заменувајќи до 50% од брашното. Можете да искомбинирате различни видови на скроб за да ги искористите нивните предности. Тоа е исто така одлично врзивно средство, погрижете се да го разредите нишестето во малку вода (или млеко) пред да го додадете во смесата.Состав: Пченкарно нишесте* (скроб).

*од органско земјоделствоСкладирање: Да се ​​чува подалеку од извор на топлина и влажност.Алергени: Нема присуство на алергени.Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1572 kJ/370 kcal

Маснотии: 1,2 g

од кои заситени: 0,6 g

Јаглехидрати: 89 g

од кои шеќери: < 0,2 g

Растителни влакна: 0,8 g

Протеини: < 0,5 g

Сол: 0,03 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре