Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ СКРОБ ОД ТАПИОКА - 500 ГР.

375 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380076718


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Органски безглутенски скроб од тапиока, со кој ќе ја намалите употребата на брашно при подготовка на пецива и леб.Идеална состојка за подготовка на:

• Безглутенски леб кој е помек и полесен за сечење: 1/5 тапиока скроб + 4/5 брашно .

• Безглутенски меки колачи: 1/3 мешавина од скроб (вклучувајќи скроб од тапиока) + 2/3 брашно.Наш совет: Може да се користи за згуснување на течности, подготовка на десерти и разни креми од зеленчук. Комбинирајте различни видови на скроб за да ги искористите нивните предности. Да се ​​разреди во база на ладна течност пред да се додаде во смесата.Состав: Тапиока* (скроб од маниока).

*од органско земјоделствоСкладирање: Да се ​​чува подалеку од извор на топлина и влажност.Алергени: Нема присуство на алергени.Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1509 kJ/355 kcal

Јаглехидрати: 88 g

Растителни влакна: < 0,5 g

Протеини: < 0,5 g

Сол: < 0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре