Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ КОМПИРОВ СКРОБ - 500 ГР.

380 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380076053


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Компирoвиот скроб е од суштинско значење за подобрување на текстурата на брашното при подготовка на пецива и леб.


Наш совет: Идеална состојка за подготовка на полесни колачи (пандишпан, мафини итн.) 1/3 скроб + 2/3 брашно. Можете да искомбинирате различни видови на скроб за да ги искористите нивните предности.


Состав: Компиров скроб*.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува подалеку од извор на топлина и влажност.


Алергени: Нема присуство на алергени.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1391 kJ/328 kcal

Маснотии: < 0,5 g

Јаглехидрати: 80 g

Растителни влакна: < 0,5 g

Протеини: < 0,5 g

Сол: < 0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре