Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКА БЕЗГЛУТЕНСКА СМЕСА ЗА ПИТА - 400 ГР.

365 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380082764


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Смеса за подготовка на вкусна безглутенска пита од кори за само неколку минути!


Смеса за подготовка на 2 пити (тарт):

Основен рецепт:

Класичен рецепт: 200 g безглутенска смеса за пита, 1 цело јајце, 2 до 3 лажици масло за јадење, 100 ml вода.

Вегански рецепт: 200 g безглутенска смеса за пита, 1 растителен јогурт, 2 до 3 лажици масло, 100 ml вода.

1) Загрејте ја рерната на 180°C.

2) Измешајте ги сите состојки со дрвена лажица. Додадете ја водата малку по малку додека не добиете eластично и малку лепливо тесто. 

3) Остатокот од смесата или оризово брашно посипете го на хартија за печење и на топчето тесто, а потоа развлечете го тестото така што ќе нанесете фолија помеѓу тестото и сукалото за да не се залепи.

4) Избоцкајте го тестото. Ако додадете состојки, како тиквички  и домати кои имаат водена содржина, тогаш печете го тестото 10 минути на 180°C, потоа додадете ги состојките и продолжете со печењето уште 10-15 минути. Во спротивно, додадете ги состојките директно (на пр. киш) и печете 20-25 мин.


Состав: Полуинтегрално оризово брашно*, скроб од компир*, брашно од сорго* (12%), скроб од маниока*, псилиум*, морска сол.

*од органско земјоделство


Складирање: Да се ​​чува подалеку од топлина и влажност.


Алергени: Нема присуство на алергени.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1455 kJ/343 kcal

Маснотии: 1,1 g

од кои заситени: 0,2 g

Јаглехидрати: 77,6 g

од кои шеќери: 0,4 g

Растителни влакна: 2,7 g

Протеини: 4,3 g

Сол: 1,2 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре