Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

MA VIE SANS GLUTEN / ОРГАНСКО БЕЗГЛУТЕНСКО БРАШНО ОД ПЧЕНКА - 500 ГР.

230 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380049750

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Жолтата боја на ова безглутенско брашно им дава прекрасен сјај на подготвените производи.


Наш совет: Да се ​​употребува како чисто брашно или да се измеша со други брашна за да се направат вкусни палачинки, бисквити, безглутенски леб итн.


Состав: Пченкарно брашно*.

*од органско земјоделство


Алергени: Нема присуство на алергени.


Складирање: Да се ​​чува подалеку од извор на топлина и влажност.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1486 kJ/351 kcal

Маснотии: 1,4 g

од кои заситени: 0,2 g

Јаглехидрати: 76,5 g

од кои шеќери: 0,7 g

Растителни влакна: 3,8 g

Протеини: 6,1 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре