Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

PRIMEAL / ОРГАНСКО ПИРЕ ОД КОСТЕНИ - 300 ГР.

545 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380037085


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Уживајте во сладоста на органското пире од костени од Priméal Ardèche. Вкусен додаток во вашите слатки и солени рецепти.


Наш предлог: Органското пире од костени може да се ​​употреби како додаток во солени рецепти (супи, палачинки и сл.) или слатки рецепти (пити, суфлеа и сл.).


Состав: Француски костени* од Ardèche (60%), вода.

*од органско земјоделство


Складирање: По отворање, чувајте во фрижидер и консумирајте во брз временски рок.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 475 kJ/113 kcal

Маснотии: 0,9 g

од кои заситени: 0,2 g

Јаглехидрати: 22,4 g

од кои шеќери: 4,7 g

Растителни влакна: 3,9 g

Протеини: 1,8 g

Сол: 0,02 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре