Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

PRIMEAL / ОРГАНСКИ КРЕМ ОД КОСТЕНИ - 325 ГР.

675 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380037054


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Како ужина или во секое време од денот, уживајте во кремот од костен од Priméal Ardèche. Со кремаста и вкусна текстура, одличен за целото семејство.


Наш предлог: Уживајте директно од тегла, нанесете на тост лепче или нанесете врз млечен производ. Овој рецепт се состои од крем богат со овошје и без никаков додаток освен шеќер од трска, изразувајќи го вистинскиот вкус на костенот.


Состав: Шеќер од шеќерна трска**, костен* од Ardèche (регион во Франција), вода.

*од органско земјоделство

**состојка од органско земјоделство и фер трговија


Важна информација: Подготвено со 38 g костени на 100 g готов производ. Вкупната содржина на шеќер е 60 g на 100 g готов производ.


Складирање: Да се ​​чува на ладно место и да се консумира веднаш по отворање.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1059 kJ/250 kcal

Маснотии: 0,6 g

од кои заситени: 0,1 g

Јаглехидрати: 59 g

од кои шеќери: 51 g

Растителни влакна: 1,9 g

Протеини: 1,1 g

Сол: 0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре