Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

PRIMEAL / ОРГАНСКИ КРЕМ ОД КОСТЕНИ СО ВАНИЛА - 325 ГР.

680 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380037061

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Како ужина или во кое било време од денот, уживајте во кремот од костени со ванила од Ardèche Primeal. Мазен и вкусен крем.


Наш предлог: Да се ​​ужива како што е или со fromage blanc (младо сирење), со палачинки, пандишпан тесто или да направите десерт флан.


Состав: Шеќер од трска**, костен* од Ardèche (регион во Франција), вода, екстракт од ванила*.

*од органско земјоделство

**состојка од органско земјоделство и фер трговија


Важна информација: Подготвено со 38 g костени на 100 g готов производ. Вкупната содржина на шеќер е 60 g на 100 g готов производ.


Складирање: По отворање, чувајте во фрижидер и консумирајте во брз временски рок.


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1059 kJ/250 kcal

Маснотии: 0,6 g

од кои заситени: 0,1 g

Јаглехидрати: 59 g

од кои шеќери: 51 g

Растителни влакна: 1,9 g

Протеини: 1,1 g

Сол: 0,01 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре