Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

PRIMEAL / ОРГАНСКИ ГРИСИНИ СО МАСЛИНОВО МАСЛО - 120 ГР.

160 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3380380000614


Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Во органските грисини со маслиново масло на Priméal може да уживате како аперитив или да ги консумирате во оброк наместо леб, како вкусен италијански специјалитет.


- Богати со растителни влакна

- Богат извор на протеиниНаш предлог: Грисините послужете ги со различни сосови: тапенада, ајоли, гвакамоле...Состав: Пченично брашно* T65, пченични трици*, екстра девствено маслиново масло* (3,2%), морска сол, квасец.

*од органско земјоделство


Алергени: Глутен.


Складирање: Да се ​​чуваат на ладно и суво место и да се консумираат брзо по отворањето.Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 1677 kJ/396 kcal

Маснотии: 4,8 g

од кои заситени: 0,8 g

Јаглехидрати: 74 g

од кои шеќери: 1,8 g

Растителни влакна: 3,8 g

Протеини: 12 g

Сол: 1,9 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре