RESTORING / N52 МАСЛО ЗА СУВА, ФАРБАНА И ОШТЕТЕНА КОСА - 30 МЛ.

535 МКД


Баркод: 4744183019256

РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
МАСЛО ОД ШИПИНКА • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • МАСЛО ОД ЛАВАНДА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Масло од волчји трн , Масло од шипинка
  • Амбалажа - Стакло
  • Линија на производи - Restoring
  • Тип на производ - Масло за коса
  • Дејство / Ефект - Хранење (Nourishing) , Регенерација (Repairing/Regenerating)
  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS ORGANIC
  • Дополнителни активни состојки - Масло од макадамиа , Масло од бадем , Масло од јојоба , Масло од лаванда , Арганово масло
  • Земја на потекло - Естонија
  • Максимален рок на траење - 36 месеци
  • Брендови - Dr. Konopka's

Органското сертифицирано масло N52 е создадено по рецептот на Др. Конопка и помага да се ревитализира, да се нахрани и да се заштити сувата, изнемоштена или фарбана коса, за повторно да изгледа здрава.

 

Составено е од:

• Маслиново масло - ја враќа структурата на влакното и го храни коренот на косата.

• Масло од волчји трн - го смирува чувствителниот скалп и го стимулира растот на косата.

• Масло од шипинка - го намалува оштетувањето на влакното.

• Масло од лаванда - ѝ дава сјај и еластичност на косата.

• Масло од јојоба - ја заштитува и ја хидрира косата.

• Масло од авокадо - ја подобрува структурата на косата и го стимулира растот.

• Масло од семе од грозје - ѝ го враќа здравиот сјај на оштетената коса.

• Арганово масло - ѝ дава волумен на тенката и ретка коса.

• Бадемово масло - ја храни, освежува и зајакнува косата.

• Масло од макадамиа - ги навлажнува и храни, косата и скалпот.

• Масло од лимон - ја подобрува структурата на косата.

 

99% состојки од органско потекло

100% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го маслото на скалпот и нежно масирајте. Со цел да го максимизирате стимулирачкиот ефект на овој производ, препорачливо е да го оставите на глава 20-30 минути, со завиткување на крпа околу вашата коса. Потоа измијте ја косата. Користете 2-3 пати неделно.

 

СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, LINALOOL, LIMONENE, COUMARIN, GERANIOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре