RADIANCE & ENERGY / LIKE A DIAMOND ХИДРАТАНТЕН СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.

Ново

1.055 МКД


Баркод: 3770002306376

РЕВИТАЛИЗАЦИЈА • ТОНИРАЊЕ • ЗАШТИТА
КИВИ • СЛИВА • РОЗА • ХАМАМЕЛИС

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Хидратантен серум за лице, „booster“ на светлина на база на органско киви, кое треба да го открие дијамантот во вас!

Овој серум, специјално наменет за безживотна кожа, ќе стане вашиот нов извор на светлина. Благодарение на ревитализирачките, енергизирачки и заштитни активни состојки, оваа „кондензирана светлина“ има за цел да го открие сиот потенцијал на вашиот природен сјај!АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

  • Збогатен со киви, оваа мала витамин Ц бомба ќе му даде убав тен и сјајност на вашето лице. Дополнително кивито е природен актиоксидант, со што се бори против знаците на стареење!
  • Заради тоа што сјајна кожа е пред се добро хидрирана кожа, додадовме слива во составот, која ќе му донесе мекост, еластичност и заштита на вашето прекрасно лице!
  • Неговите патентирани активни состојки Alpaflor и Fucocert®, ја заштитуваат кожата од штетните надворешни фактори како загадувањето, но исто така овозможуваат оптимална хидратација додека ја регенерираат кожата и дополнително ја смируваат.
  • Микашист - минерал од природно потекло, ја перфекционира целaта композиција и ви дава сјаен ефект и прекрасен здрав изглед во текот на целиот ден, откривајќи ја вашата природна убавина!35,51% состојки од органско потекло.

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: На чиста кожа, загрејте неколку капки во вашата дланка, па нанесете рамномерно на целото лице, пред вашата дневна крема или како вечерна третман маска по отстранувањето на шминката. 

Не заборавајте да си ставите наочари за сонце, пред да ги видите сјајните резултати. :)

За уште повеќе сјај, ја препорачуваме употребата на „Like a Diamond“ пред кремата „Shine“ и како дополна на „Brrright“ кремата за околу очи.СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ACTINIDIA CHINENSIS FRUIT WATER*, GLYCERIN, HAMAMELIS VIRGINIANA LEAF WATER*, ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, BETULA ALBA JUICE*, PRUNUS DOMESTICA SEED OIL*, GLYCERYL CAPRYLATE, CUCUMIS SATIVUS FRUIT EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT JUICE*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, BUDDLEJA DAVIDII LEAF EXTRACT*, THYMUS VULGARIS FLOWER/LEAF EXTRACT*, DAUCUS CAROTA SATIVA ROOT EXTRACT*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, XANTHAN GUM, SODIUM LEVULINATE, PARFUM, GLUCONOLACTONE, SILICA, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, CAFFEINE, SODIUM ANISATE, MICA, TITANIUM DIOXID, HYDROLYZED HYALURONIC ACID, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, PHYTIC ACID, ARGININE, BIOSACCHARIDE GUM-1, CITRIC ACID, ILLITE, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL, GERANIOL, CITRONELLOL.

(* состојка од органско земјоделство).

Поврзани производи

Најгоре