RADIANCE & ENERGY / COMME À LA PLAGE КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА САМОПОТЕМНУВАЊЕ – 30 МЛ.

619.5 МКД 885 МКД


Баркод: 3770002306062

САМОПОТЕМНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
МОРКОВ • ДУЊА • МЕД ОД ПРОВАНСА • МАСЛИНОВО МАСЛО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Брендови - Pulpe de Vie

Самопотемнувачка крема на база на органски морков, кој постепено ќе му даде на вашето лице прекрасен златен тен. Дополнитено благодарение на суптилната доза на природни состојки, добивате и здрав сјај. Нејзината тајна за давање сјај на вашата кожа за време на летото, како и за време на зимата?

  • Органски морков за здрав сјај.
  • Органска дуња за тонирање на кожата и за хидратација за време на целиот ден.
  • Бета-каротен и еритрулоза, природни состојки задолжени за рамномерен и убав тен.
  • Мед и маслиново масло од Прованса за хидратација на кожата.
  • Хиалуронска киселина за да ја направи самата кожа поеластична.24,68% состојки од органско потекло.

99,48% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC.КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете од кремата рамномерно на чиста и сува кожа. За уште подобар ефект, ексфолирајте ја кожата со пилингот Sucré Frappé пред првото нанесување. Нанесувајте секојдневно, се додека не го добиете посакуваниот тен.

Оваа крема нема заштитен фактор против УВ зраците.


СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, DAUCUS CAROTA SATIVA ROOT WATER*, DIHYDROXYACETONE, MYRISTYL MYRISTATE, ARACHIDYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, COCO-CAPRYLATE, CYDONIA OBLONGA FRUIT WATER*, BEHENYL ALCOHOL, MEL*, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT*, ERYTHRULOSE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, CAMELINA SATIVA SEED OIL*, OLEIC/LINOLEIC/LINOLENIC POLYGLYCERIDES, SODIUM HYALURONATE, BENZYL ALCOHOL, LEVULINIC ACID, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, TOCOPHEROL, PARFUM, SODIUM LEVULINATE, XANTHAN GUM, DEHYDROACETIC ACID, ILLITE, CITRIC ACID, GLYCINE SOJA OIL, BETA-CAROTENE, LINALOOL, GERANIOL, BENZYL SALICYLATE.

(* состојка од органско земјоделство).

Поврзани производи

Најгоре