PURE NATURE / ТОНИК ОД ХАМАМЕЛИС – 125 МЛ.

725 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5906713249949

СМИРУВАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
ЕКСТРАКТ ОД ХАМАМЕЛИС • ХИДРОЛИЗИРАН ПРАВ ОД БИСЕРИ • МОРСКА СОЛ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Хамамелис
  • Амбалажа - Тврда пластика
  • Линија на производи - Pure nature - The Organic Therapy
  • Тип на производ - Тоник за лице
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Смирување (Soothing/Calming) , Зајакнување (Strengthening)
  • Сертификати - Vegan Viva
  • Други активни состојки - Глицерин , Пантенол , Хидролизиран прав од бисери , Морска сол
  • Земја на потекло - Полска
  • Максимален рок на траење - 24 месеци
  • Брендови - Organique

Тоник со висока концентрација на екстракт од хамамелис, кој се добива при обработка на листовите од растението Hamamelis Virginiana. Производот е особено препорачлив за нега на чувствителна и оштетена кожа, склона кон иритации. Може да се користи не само како тоник, туку исто така и како мирисен освежувач на кожата преку денот или како дополна за маска, на пример од глина или алги.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

• Екстракт од хамамелис – ја смирува и затегнува кожата, има ефекти против стареење

• Пантенол – смирува, го намалува црвенилото

• Зеленчуков глицерин – овозможува долготрајна хидратација, омекнува

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете малку тоник на вата и нежно масирајте на кожата.

 

ВАЖНО: Кај тоникот може да се појави природен талог, кој се јавува заради високата концентрација на екстракот; тоа не влијае на квалитетот на производот.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF EXTRACT, PANTHENOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID.

Поврзани производи

Најгоре