PROTECTIVE / КРЕМА ЗА РАЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 75 МЛ.

250 МКД

ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
МАСЛО ОД СИБИРСКИ КЕДАР • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • ШЕА ПУТЕР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Заштитна сертифицирана природна крема за раце, базирана на рецепт на Др. Конопка, за сите типови на кожа. Органското масло од кедар ја потпомага природната регенерација на заштитниот слој на кожата, додека пак органското масло од лаванда се бори против секаков вид на иритации на кожата.

 

98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја кремата на дланките, на сува и чиста кожа.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PINUS SIBIRICA SEED OIL*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, GLYCINE SOJA OIL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, SILICA, CI 77007, CI 77491, LIMONENE, LINALOOL, CITRAL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре