POUR HOMME / ШАМПОН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 250 МЛ.

530 МКД 1.060 МКД

ЧИСТЕЊЕ • НОРМАЛИЗИРАЊЕ
REGU®-SEB • ЦЕРАМИД • СВИЛА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Шампон за нормализирање, наменет за секојдневна употрба на секаков тип на коса. Содржи совршена комбинација на специјално одбрани активни состојки од растително потекло кои ја прават косата здрава, сјајна и негувана.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- REGU®-SEB - прочистува, го нормализира мастењето на косата

- Екстракт од рузмарин - ја регулира работата на лојните жлезди, зајакнува, освежува

- Церамид комплекс - хидрира, ја подобрува еластичноста, спречува сушење

- Свила - ја заштитува и мазни кожата

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го на влажна коса и нежно масирајте. Исплакнете го внимателно. По потреба, повторете ја целата постапка. Избегнувајте контакт со очите.

 

ЗАБЕЛЕШКА: Заради висок процент на природни состојки, може да биде матен и густ. Да се протресе пред употреба.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA/WATER, SODIUM COCOAMPHOACETATE, COCOAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, ROSMARINUS OFFICINALIS, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE,  HYDROLYZED SILK, ARGANIA SPINOSA KERNEL EXTRACT, SERENOA SERRULATA FRUIT EXTRACT, SESAMUM INDICUM (SESAME) SEED EXTRACT, CERAMIDE 3, CERAMIDE 6 II, CERAMIDE 1, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CARBOMER, XANTAN GUM, PHENOXYETHANOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, CINNAMAL, CITRAL, COUMARIN, EUGENOL, LIMONENE, LINALOOL

Поврзани производи

Најгоре