POUR HOMME / САПУН ЗА БРИЧЕЊЕ - 150 МЛ.

500 МКД 1.000 МКД

ОМЕКНУВАЊЕ НА ВЛАКНАТА • ЗАШТИТА
АЛОЕ ВЕРА • ГЛИЦЕРИН

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Традиционален сапун за бричење богат со глицерин во својот состав кој го омекнува влакното на лицето, а истовремено и ја прочистува кожата. Тој содржи негувачки состојки, кои  дополнитено ја заштитуваат и негуваат кожата по бричењето.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

- Екстракт од алое вера - смирува, го регенерира епидермисот, има ефект на затегнување

- Глицерин - овозможува долготрајна хидратација, омекнува

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го сапунот на влажно лице со четкичка и подеднакво распространувајте го додека не се апсорбира пената. По бричењето, исплакнете го лицето со млака или топла вода, а потоа нанесете балсам или крема.

 

СОСТОЈКИ (INCI): GLYCERIN, AQUA, SODIUM STEARATE, PROPYLENE GLYCOL, SORBITOL, SODIUM LAURATE, SODIUM LAURETH SULFATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM LAURYL SULFATE, PARFUM, ALOE VERA EXTRACT, POLYQUATERNIUM-7, STEARIC ACID, LAURIC ACID, TITANIUM DIOXIDE, PENTASODIUM PENTETATE, TETRASODIUM ETIDRONATE, AMYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, HYDROXYISOHEXYL CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, LINALOOL.

Поврзани производи

Најгоре