ORGANIC SHEA / КРЕМА ЗА ТЕЛО ОД ШЕА - 140 МЛ.

590 МКД

ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД КАФЕ • ПУТЕР ОД КАКАО

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа сертифицирана органска крема за тело е специјално дизајнирана интензивно да ја нахрани кожата и да ѝ даде мекост. Органскиот шеа путер е задолжен за нутритивното својство на оваа крема, истовремено правејќи ја кожата свиленкаста и еластична. Органското масло од кафе ја тонира и обновува кожата. Маслото од какао има моќен подмладувачки ефект и ѝ дава на кожата специфична заводлива арома.

 

РЕЗУЛТАТ: 89% помека и помазна кожа (базирано на истражување и оценка на 30 жени, каде 89% го имаат потврдено резултатот).

 

20% состојки од органско потекло

98.7% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, CETEARYL ALCOHOL, OCTYLDODECANOL, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER*, COFFEA ARABICA SEED EXTRACT*, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, TOCOPHEROL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM, CI 77491, CI 77492, CI 77499, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре