ORGANIC BAOBAB / КРЕМА ЗА ТЕЛО ОД БАОБАБ - 140 МЛ.

590 МКД

ЕЛАСТИЧНОСТ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
МАСЛО ОД БАОБАБ • КАФЕ АРАБИКА • МАСЛО ОД МУШКАТЛА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа сертифицирана органска крема за тело е специјално дизајнирана за да ја направи кожата еластична и тонирана. Органското масло од баобаб длабоко ја хидрира и храни кожата, подобрувајќи ја нејзината мекост и еластичност. Екстрактот од органско кафе од Етиопија ја тонира и мазни кожата, давајќи ѝ млад изглед и сјај. Витаминот Е е најјакиот антиоксидант, кој ја прави кожата прекрасна и еластична.

 

РЕЗУЛТАТ: 82% затегната и кадифена кожа (базирано на истражување и оценка на 30 жени, каде 82% го имаат потврдено резултатот).

 

20% состојки од органско потекло

98.6% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, DICAPRYLYL ETHER, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, ADANSONIA DIGITATA SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED EXTRACT*, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, PELARGONIUM GRAVEOLENS OIL,  XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, CITRIC ACID, PARFUM, CI 77492, LINALOOL, LIMONENE, CITRONELLOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре