ORANGE & CHILLI / ШЕА ПУТЕР ЗА ТЕЛО ОД ПОРТОКАЛ & ЧИЛИ - 200 МЛ.

1.180 МКД


Баркод: 5901821308984

ХРАНЕЊЕ • НАВЛАЖНУВАЊЕ • МАЗНЕЊЕ
ШЕА ПУТЕР • МАСЛО ОД СОЈА • МАСЛО ОД АВОКАДО • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ГРОЗЈЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Шеа путер , Масло од соја , Пчелин восок
  • Амбалажа - Тврда пластика
  • Линија на производи - Orange & Chilli
  • Тип на производ - Путер за тело
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Хранење (Nourishing) , Омекнување (Smoothing)
  • Дополнителни активни состојки - Масло од авокадо , Масло од семе од грозје
  • Земја на потекло - Полска
  • Максимален рок на траење - 24 месеци
  • Брендови - Organique

Хранлив балсам со луто-блага арома на портокал и чили, наменета за нега на сува, груба и иритирана кожа. Рецептот на оваа козметика е базиран на уникатните карактеристики на Шеа (Карите) путерот, пчеличниот восок и висококвалитетните масла: соја, авокадо и семе од грозје. Шеа путерот е богат извор на витамин А, Е, Ф и важни масни киселини. Ја подобрува затегнатоста и еластицитетот, го зајакнува интерцелуларниот цемент, штити од штетни надворешни фактори и погоден е за секоја кожа. Путерот збогатен со хранливи масла, ја враќа мекоста и мазноста, овозможува долготраен комфорт на сувата кожа.

 

АКТИВНИ СОСТОЈКИ: Шеа путер, масло од соја, масло од авокадо и масло од семе од грозје.

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од балсамот на дланките, нанесете рамномерно на кожата.

 

СОСТОЈКИ (INCI): BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), CERA ALBA (BEESWAX), CETEARYL ALCOHOL, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, VITIS VINIFERA (GRAPE) SEED OIL, PARFUM, TOCOPHEROL (MIXED), BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, BENZYL BENZOATE, CINNAMAL, CITRAL, CITRONELLOL, EUGENOL, GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL.

Поврзани производи

Најгоре