Известување: од 01.07.2024 новото работно време во продажните локации BELLINA-Капиштец и BELLINA-Настел, Тафталиџе ќе биде 09:00-21:00h Понеделник-Петок и 09:00-17:00h во Сабота

ANTI-HAIR-LOSS / ШАМПОН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 500 МЛ.

395 МКД

Цена со 18% ДДВ.

  4.9 (13)

Баркод: 4744183018709

ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО

Бесплатна достава над 1500 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Шампон за коса
  • Дејство / Ефект - Зајакнување (Strengthening) , Против опаѓање (Anti-Hair-Loss)
  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL
  • Брендови - Dr. Konopka's
  • Наменето за - Коса
  • Тип на коса - Сите типови на коса , Слаба коса

Овој природен сертифициран шампон содржи органски масла N37 и N52 по рецептот на Др. Конпока. Овие масла содржат комплекс од витамини, кои се потребни за одржување на здравјето на косата, зајакнување на корените и спречување на губењето на косата.

 

98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS (ORANGE) PEEL OIL*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LINALOOL, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Daniela
29/01/2024
Koga moze da go ocekuvame ovoj proizvod? Vekje dva meseci vo nema.

Kristina
30/08/2023
Odlicen shampon.

RADAMILA
22/03/2023
Odlicen shampon rezultati vidlivi

Aneta
10/02/2023
Odlicen sampon

mila m.
08/02/2023
ok e

Snezana
22/01/2023
Predobar sostav

Andrijana Lozanovski
15/01/2023
Navistina efikasen proizvod

Весна
08/09/2022
Кога може да се очекува овој предобар производ? На два наврати поминувам но го немате,

Bellina Bellina
Почитувана Весна, Ви благодариме на убавите зборови! Производот е достапен во продажба и можете да го нарачате онлајн или да го најдете во некоја од нашите продажни локации. 
Весна Моловска
08/09/2022
Кога може да се очекува овој производ во вашите продавници?

Марија
18/05/2022
Го користам веќе година време. Се покажа многу поефикасен во оснос на други производи за истата намена.

Маја
24/01/2022
Предобар е ! Конечно најдов ефикасен шампон. Видливи резултати после неколку употреби.

Ана
17/01/2022
Шампонот е одличен. Нарачувам четврто шише.

Душанка
02/01/2022
Одличен, дава резултати за кратко време!

Поврзани производи

Најгоре