NORDIC BIRCH / ЛОСИОН ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА ОД СКАНДИНАВСКА БРЕЗА - 245 МЛ.

705 МКД


Баркод: 5765228147757

ХИДРАТАЦИЈА • ЗАЈАКНУВАЊЕ
МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД БАДЕМ • ЛИСТ ОД БРЕЗА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Овој органски лосион за лице ќе Ви помогне да го одржите здравиот баланс на Вашата кожа. Освен што отстранува нечистотии, благодарение на маслата од бадем, маслинка и јојоба, тој ѝ дава дополнителна хидратација на кожата, додека пак екстрактот од лист од бреза има посебен зајакнувачки ефект.

 

20% состојки од органско потекло

80% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на лицето и нежно масирајте, потоа исплакнете со млака вода.

 

СОСТОЈКИ (INCI): WATER, GLYCERINE**, OLIVE OIL*, ALMOND OIL*, ALOE VERA*, VEGETABLE OIL PRODUCTS, CORN STARCH*, BIRCH LEAF EXTRACT*, POLYSACCARIDE, JOJOBA OIL*, PERFUME (PLANT EXTRACT), MAGNOLIA BARK EXTRACT, VITAMIN E.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре