NORDIC BERRIES / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ЗА СЕНЗИТИВНА КОЖА ОД СКАНДИНАВСКИ БОБИНКИ - 250 МЛ.

360 МКД 450 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 5765228836552

ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА • РЕВИТАЛИЗАЦИЈА
АЛОЕ ВЕРА • ВОЛЧЈИ ТРН • БОРОВИНКА

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Алое вера
  • Амбалажа - Тврда пластика од растително потекло
  • Линија на производи - Nordic Berries
  • Тип на производ - Гел за туширање
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Хранење (Nourishing) , Ревитализација (Revitalizing)
  • Сертификати - Ecocert COSMOS ORGANIC , Vegan Society , Cruelty Free International
  • Дополнителни активни состојки - Кора од врба , Волчји трн , Шипинка , Боровинка
  • Земја на потекло - Данска
  • Максимален рок на траење - 30 месеци
  • Брендови - Urtekram

Исполнет со витамини и антиоксиданти од волчји трн, боровинка, брусница и шипинка во комбинација со хиалуронска киселина ја храни кожата и нуди одлична хидратација. Eкстрактот од кора од врба помага при ревитализација на балансот на кожата и го подобрува и зголемува ефектот на останатите состојки.

 

12% состојки од органско потекло

42% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN**, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, DIGLYCERIN, VACCINIUM MACROCARPON FRUIT EXTRACT*, SALIX PURPUREA BARK EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACT *, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT *, SODIUM CHLORIDE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, SODIUM HYALURONATE, PARFUM, LACTIC ACID, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре