NO PERFUME BABY / АНТИАЛЕРГЕНСКА КРЕМА ЗА ПЕЛЕНСКА РЕГИЈА СО ЦИНК ОКСИД - 75 МЛ.

298 МКД 595 МКД


Баркод: 5765228835906

СМИРУВАЊЕ • ЗАШТИТА
ЦИНК ОКСИД • МАСЛИНОВО МАСЛО • АЛОЕ ВЕРА • ШЕА ПУТЕР

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Заштита и смирување е токму она што му е потребно на бебето за смирување на црвенилото на кожата. Алое вера, шеа путер и маслиново масло во комбинација со цинк, без да биде употребуван било каков вид на дополнителен мирис во составот, ги смирува иритациите и го намалува црвенилото кај бебето.

 

21% состојки од органско потекло

64% состојки од органско потекло, без вода и минерали

100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на кожата и нежно масирајте се до целосно впивање.

ВАЖНО: ПРОИЗВОДОТ Е ТЕСТИРАН И ПОСЕДУВА СЕРТИФИКАТ ДЕКА НЕ СОДРЖИ НИКАКВИ АЛЕРГЕНИ.

 

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ZINC OXIDE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, ZEA MAYS STARCH*, LYSOLECITHIN, GLYCERYL CAPRYLATE, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре