MODELLING AND SCULPTING / БАЛСАМ ЗА ДЕФИНИРАЊЕ НА ТЕЛО ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 300 МЛ.

895 МКД


Баркод: 4744183018921

ДЕФИНИРАЊЕ • ЕЛАСТИЧНОСТ
МАСЛО ОД ЖАЛФИЈА • МАСЛО ОД РУЗМАРИН • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ГРОЗЈЕ

Бесплатна достава над 800 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Главни активни состојки - Масло од рузмарин , Масло од жалфија
  • Амбалажа - Тврда пластика
  • Линија на производи - Modelling and Sculpting
  • Тип на производ - Балсам за тело
  • Дејство / Ефект - Еластичност (Elasticity) , Дефинирање (Modelling/Sculpting)
  • Сертификати - Vegan Society , BDIH COSMOS NATURAL
  • Дополнителни активни состојки - Шеа путер , Масло од семе од грозје , Масло од портокал , Масло од пченкарно семе , Кафе арабика
  • Земја на потекло - Естонија
  • Максимален рок на траење - 36 месеци
  • Брендови - Dr. Konopka's

Природен и сертифициран балсам за дефинирање на телото базиран на рецептите од Др. Конопка, за сите типови на кожа. Органските масла од жалфија и рузмарин, ја прават кожата поеластична и го подобруваат целосниот нејзин изглед.

 

100% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

 

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте до целосно впивање.

 

СОСТОЈКИ (INCI): BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, SALVIA SCLAREA OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, TOCOPHEROL, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

(* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

Поврзани производи

Најгоре