ROOBAR / ОРГАНСКИ БЕЗГЛУТЕНСКИ ПРОТЕИНСКИ БАР СО КИКИРИКИ ПРЕЛИЕН СО ЧОКОЛАДО - 40 ГР.

100 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 3800233780611

Coming soon

Сакате да бидете известени кога овој продукт ќе биде достапен?

Внесете ја својата е-пошта и ќе Ви пратиме порака кога продуктот ќе биде достапен на залиха.


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Барови
  • Сертификати - European Union Organic Certification , Vegan
  • Брендови - Roobar
  • Наменето за - Десерт , Ужинка
  • Дополнителни информации - Без глутен , Протеински

Овој нов органски безглутенски протеински бар со кикирики прелиен со чоколадо на ROO'BAR е посакуваниот додаток во палетата на чоколадните протеински барови.


Богат е со протеини и прелиен со веганско чоколадо без додаден шеќер. ROO'BAR Протеинскиот бар со кикирики содржи оптимална комбинација на протеин од ориз и грашок, кои човечкото тело брзо ги апсорбира. Има богат вкус на јаткасти плодови и е многу хранлив.

Крцкав и неодоливо вкусен, новиот бар со кикирики е вашето ново омилено искушение како во активните така и во деновите за опуштање!


Состав: без додаден шеќер, чоколадо* (какао маса*, лешници*, засладувач: еритритол*, путер од какао*, крем од кокос*,  брашно од кокос*, емулгатор: сончогледов лецитин*) (17%), кикирики* (печени бланширани кикирики* , сол), путер од какао*, текстуриран протеин од грашок*, сируп од кокос*, растворлив сируп од влакна од тапиока*, протеин од ориз*, протеин од грашок*, путер од кикирики* (печени бланширани кикиритки*, сол) (6,6%).

* од органско земјоделствоROO'BAR Протеинскиот бар со кикирики има/е:

Висока содржина на растителни протеини

100% органски производ

Прелиен со неодоливо веганско чоколадо

Со крцкави кикирики


Хранливи вредности на 100 g:

Енергија: 2179,96 kJ/523,94 kcal

Масти: 35,2 g

од кои заситени: 17,5 g

Јаглехидрати: 21,7 g

од кои шеќери: 11,6 g

Растителни влакна: 5,57 g

Протеини 27,3 g

Сол 0,27 g

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре