YOGI TEA / GREEN TEA GINGER LEMON ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824402058


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Зелен чај со ѓумбир и лимон

Прошетка во зелена природа, свеж воздух, умерено вежбање. Природни бои, мириси и звуци. Ова се работите кои ги буди овој чај, додека комбинацијата од зелен чај и ѓумбир ни дава свеж внатрешен поттик. Со балансот од лимон и билки, оваа композиција има пријатно свеж и не многу пикантен вкус.


Активни состојки:

ЃУМБИР

Дали во Божиќните бисквити или како мешавина од кари во лимонада, ѓумбирот е меѓу најпознатите пикантни растенија во светот. Илјадници години е одгледуван на тропските горештини во источна Азија. На многу од нашите YOGI TEA им дава овошно топол и ароматичен пикантен вкус. 

ЗЕЛЕН ЧАЈ - СЕНЧА

Нашиот сенча чај се добива во градина за чај која е во сопствеништво на Hunan Tea Company Limited од Кина. Листовите за чај ги берат неколку земјоделци на нивните органски фарми и имаат многу мек, избалансиран вкус.

ЛИМОН

До денешен ден, се уште не се знае од каде всушност доаѓа лимонот - член на цитрусната фамилија. Се претпоставува дека потекнува од северот на Индија. Поради неговиот освежувачко кисел вкус, веќе илјадници години е распостранет по светот.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 250мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 5 минути.


СОСТОЈКИ (INCI): green tea*, ginger*, liquorice*, lemon grass*, lemon oil*, lemon peel*, peppermint*, black pepper*, ginger oil*.

* Сертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре