YOGI TEA / TULSI RELAX ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824405622


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Тулси Релаксација

Tulsi Relax е вистинско богатство. Оваа посебна композиција ја комбинира скапоцената Тулси, позната како ''свет босилок'' или како ''кралица на билките'' со овошни ноти од портокал и сладунец. Резултатот е вкусна мешавина за чај за свети моменти на релаксација. 


Активни состојки:

ТУЛСИ

Тулси, исто познатa како Индиски или како ''свет'' босилок e особено ароматичен вид на босилок од семејството на лабијати. Потеклото на Тулси се протега од тропска и суптропска Азија до северна Австралија. Во Ayurveda, Тулси е познатa како ''кралица на билките'' и се смета за ''еликсир на животот'' поради бројните позитивни својства. Карактеристична е по вкус кој потсетува на каранфилче и пимент.

СЛАДУНЕЦ

Сладунецот е познат уште од античките времиња. Неговата моќ за засладување е 50 пати поголема од таа на шеќерот. Има благо сладок и горчливо киселкаст вкус.

КОРА ОД ПОРТОКАЛ

Портокалот е најчесто одгледуваното цитрусно овошје во светот. Оригинално доаѓа од Азија, а, на Европа и бил претставен во 15 век. Неговата кора содржи бројни есенцијални масла, а, вкусот е сличен на овошната пулпа од самото овошје, но не е толку слатка и е малку погорчлива.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 250мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 5 минути или подолго за посилен вкус. 


СОСТОЈКИ (INCI): Tulsi*, basil*, liquorice*, ginger*, lemon grass*, orange peel*, cinnamon*, lemon peel*, orange oil*, dried lime fruit*, black pepper*, cardamom*, cloves*, tarragon*.

* Сертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре