YOGI TEA / SOUL BALM ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824405530


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Мелем за душа

Ако вашиот ден не oди според планираното, Soul Balm ја поканува вашата душа да се опушти. Освојувачкиот мирис на лушпите од какао го топли срцето. Во комбинација со сладок црвен чај и овошни ноти од портокал, сигурно ќе предизвика насмевка на вашето лице.


Активни состојки:

ЛУШПИ ОД КАКАО

Какао дрвото, кое оригинално потекнува од Латино Американските прашуми, е првично познато по своите зрна - основниот сиров материјал од чоколадо. Но, лушпите од овошните какао зрна, исто така испуштаат нежно слатка арома и содржат многу помалку калории.

ЦРВЕН ЧАЈ 

До ден денес, црвената грмушка, која исто така е наречена ројбос, од семејството на мешунки, се одгледува ексклузивно на кедар планините во Јужна Африка. Растејќи во висина од два метри, растението се бере еднаш годишно. Од листовите се прави црвен чај, кој е овошно благ и малку сладок на вкус национален пијалак во Јужна Африка.

КОРА ОД ПОРТОКАЛ

Портокалот е најчесто одгледуваното цитрусно овошје во светот. Оригинално доаѓа од Азија, а, на Европа и бил претставен во 15 век. Неговата кора содржи бројни есенцијални масла, а, вкусот е сличен на овошната пулпа од самото овошје, но не е толку слатка и е малку погорчлива.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 250мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 8 минути или подолго за посилен вкус.


СОСТОЈКИ (INCI): Cinnamon*, liquorice*, cocoa shells*, rooibos*, roasted chicory*, hibiscus*, ginger*, anise*, honeybush*, orange peel*, carob*, natural cocoa extract*, blue mallow flowers*, fat-reduced cocoa powder*, black pepper*, orange oil*, vanilla beans*, vanilla extract*.

* Сертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре