YOGI TEA / WOMEN'S BALANCE ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824401631


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Women’s Balance

Природниот ритам на нашето тело е хармонија што треба да ја слушаме со големо внимание. Ако сме внимателни, можеме фино да го урамнотежиме пред да излезе од синхронизација. Women’s Balance е составен со листови од малина, вербена од лимон и малку цимет за да го поддржи вашиот женски циклус и да ви даде рамнотежа.


Активни состојки:

ЛАВАНДА

Лавандата можеме да ја помирисаме насекаде низ Медитеранот. Растението од семејството нане потекнува од тие области, иако сега се одгледува низ целиот свет поради неговите прекрасни цветови. Лавандата има киселкасто лут и малку горчлив вкус. Содржи вредни есенцијални масла.

ВЕРБЕНА ОД ЛИМОН

Вербената од лимон прво била преставена на Европа на крајот од 18от век. Нејзината татковина е под Јужно Американското сонце. Припаѓа на семејството вервени и содржи фини есенцијални масла.

ЛИСТОВИ ОД МАЛИНА

Растението малина е двегодишна грмушка, а, нејзините бобинки не треба да недостасуваат на ниту една овошна чинија. Но не само бобинките се вредни за берење, зелените листови на малината се користеле од памтивек за правење на топли напивки. Имаат малку киселкаст и горчлив вкус.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 250 мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 7 или повеќе минути за посилен вкус.


СОСТОЈКИ (INCI): raspberry leaves*, liquorice*, lemon verbena*, cinnamon*, lemon balm*, ginger*, thyme*, lavender flowers*, oregano*, cardamom*, black pepper*, cloves*.

Содржи сладунец. Луѓето кои страдаат од хипертензија да избегнуваат прекумерно конзумирање.

*Сертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре