YOGI TEA / WELLBEING ОРГАНСКИ ЧАЈ - x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824401587


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Благосостојба

Благосостојбата започнува со желбата да се искуси. Овој чај ве води и ве придружува до сончева пауза. Со зтоплувачки цимет и ароматична жалфија, Wellbeing има вкус на релаксација во медитерански стил. Можете да го вкусите самиот живот во маточина и оригано и да црпите свежа инспирација од длабокото чувство на благосостојба!


Активни состојки:

ЦИМЕТ

Циметот е меѓу најскапите зачини во светот и се претпоставува дека во Кина се користел 3000г п.н.е. Добиен е од кората од Јужно - Азиското цимет дрво. Има ароматично сладок вкус и содржи вредни есенцијални масла.

ОРИГАНО

Неговата целосна, малку остро горка арома го прави ориганото елементална компонента во Медитеранската кујна. Се наоѓа ширум цела Централна Европа, како и во Северна Америка и Блискиот Исток. Ориганото е многу распострането како популарно зачиско растение.

ЖАЛФИЈА

Името на ова прекрасно миризливо растение е базирано на Латинскиот збор salvare. Поради нејзиниот свежо зачинест и малку горчлив вкус, вредноста на жалфијата во Кина се мери во злато.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 300 мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 5 - 6 или повеќе минути за посилен вкус.


СОСТОЈКИ (INCI): cinnamon*, sage*, liquorice*, oregano*, cardamom*, lemon grass*, ginger*, cloves*, lemon verbena*, black pepper*, cinnamon oil*, ginger oil*, fenugreek*, coriander*

*Сертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре