YOGI TEA / WOMEN'S TEA ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824401112


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Women's Tea

Женственоста е полна со инспирација, таа е повеќеслојна и бескрајно убава. Нејзините уникатни способности и разновидни можности резонираат во овој чај. Благата камилица дава чувство на згриженост додека утешувачкиот корен од ангелика, ѓумбирот и кората од портокал инспирираат креативност и пионерски дух. Чај полн со љубов!


Активни состојки:

ЦВЕТ ОД КАМИЛИЦА

Бил свето нешто за Тевтоните и цветот на Богот на Сонцето Ра за Египќаните, белата камилица со нејзините сјајни жолти ливчиња. Камилицата е тревно растение, чиј типичен мирис го знаат сите. Нејзините цветови имаат малку горчлив и пријатен  благ вкус.

ЃУМБИР

Дали во Божиќните бисквити или како мешавина од кари во лимонада, ѓумбирот е меѓу најпознатите пикантни растенија во светот. Илјадници години е одгледуван на тропските горештини во источна Азија. На многу од нашите YOGI TEA им дава овошно топол и ароматичен пикантен вкус. 

КОРА ОД ПОРТОКАЛ

Портокалот е најчесто одгледуваното цитрусно овошје во светот. Оригинално доаѓа од Азија, а, на Европа и бил претставен во 15 век. Неговата кора содржи бројни есенцијални масла, а, вкусот е сличен на овошната пулпа од самото овошје, но не е толку слатка и е малку погорчлива.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 250 мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 5 - 6 или повеќе минути за посилен вкус.


СОСТОЈКИ (INCI): ginger*, orange peel*, cinnamon*, fennel*, chamomile flowers*, dandelion*, barley malt*, liquorice*, orange oil*, black pepper*, juniper berries*, cardamom*, cloves*, angelica root extract*.

*Сертифициран органски


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре