YOGI TEA / ROSE ОРГАНСКИ ЧАЈ - x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824402461


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Роза

Розата е полна со симболика. Ги карактеризира најубавите зборови на светот, заведува, но не мами. Нејзиниот шармантен мирис на никаков начин не е инфериорен во однос на прекрасниот изглед. Во комбинација со хибискус и цвет од лаванда, розата докажува дека нејзиниот вкус ги освојува срцата со овој чај. Првата капка на вашите усни е како љубовен комплимент. Нема да ви треба никакво охрабрување за да ги почувствувате пеперутките во вашиот стомак


Активни состојки: 

ХИБИСКУС

Хибискусот, кој понекогаш добива и други имиња како слез од роза, првично потекнува од тропските предели. Покрај убавината, сега е ценет и по пријатно овошните цветови со слатко-кисел вкус. Благодарение на неговите видно големи цветови, сега може да се најде во многу европски градини.

ЦВЕТ ОД ЛАВАНДА

Лавандата можеме да ја помирисаме насекаде низ Медитеранот. Растението од семејството на нане потекнува од тие области, иако сега се одгледува низ целиот свет поради неговите прекрасни цветови. Лавандата има киселкаст и малку горчлив вкус. Содржи вредни есенцијални масла.

ЛИВЧИЊА ОД РОЗА

Розата не ја ужива најголемата популарност само поради нејзиниот изглед. Ливчињата содржат фини есенцијални масла и мирисаат прекрасно баш како што изгледаат - боженствтено. Нивниот вкус е суптилно сладок и фино ароматичен.


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 250 мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 5 -7 минути или подолго за посилен вкус.


СОСТОЈКИ (INCI): hibiscus*, chamomile flowers*, elderflower*, linden flowers*, rose petals*, cinnamon*, lavender flowers*, yarrow*, ginger*, black pepper*, fennel*, turmeric root*, geranium oil*, sunflower petals*, alfalfa*, buckhorn*, cardamom*, cloves*, dried Kombucha drink*.

*Сертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре