YOGI TEA / GREEN CHAI ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824400757


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Чај
  • Дејство / Ефект - Внатрешна хармонија , Освежување на организмот
  • Сертификати - Soil Association COSMOS ORGANIC , Vegan
  • Брендови - Yogi Tea

Зелен Чај

Кога популарн пијалоци како зелениот чај и чајот се спојуваат во еден Yogi Tea, резултатот е навистина посебно тројство: зелениот чај го буди телото, зачините за чај ја смируваат душата, а новото искуство го исполнува умот. Ќе го почувствувате тоа кога ќе одвоите време за да уживате во овој уникатен состав, засладен и со малку млеко или веганска алтернатива.


Активни состојки:

ЦИМЕТ

Циметот е меѓу најскапите зачини во светот и се претпоставува дека во Кина се користел 3000г п.н.е. Добиен е од кората од Јужно - Азиското цимет дрво. Има ароматично сладок вкус и содржи вредни есенцијални масла.

ЃУМБИР

Дали во Божиќните бисквити или како мешавина од кари во лимонада, ѓумбирот е меѓу најпознатите пикантни растенија во светот. Илјадници години е одгледуван на тропските горештини во источна Азија. На многу од нашите YOGI TEA им дава овошно топол и ароматичен пикантен вкус. 

ЗЕЛЕН ЧАЈ - СЕНЧА

Нашиот сенча чај се добива во градина за чај која е во сопствеништво на Hunan Tea Company Limited од Кина. Листовите за чај ги берат неколку земјоделци на нивните органски фарми и имаат многу мек, избалансиран вкус.


Начин на употреба: Прелијте ја ќесичката со 280 ml свежо зовриена вода. Оставете да отстои 7 минути или подолго за посилен вкус. Додадете млеко или замена за млеко и засладувач за вкус.


Состав: Цимет*, нане*, зелен чај*, ѓумбир*, кардамон*, каранфилче*, црн бибер*, масло од цимет*.

*состојки од органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре