YOGI TEA / HIMALAYA ОРГАНСКИ ЧАЈ x17

Ново

215 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4012824400108


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Хималаја

Верата ги поместува планините, а секој што има верба во единството на телото, умот и духот ќе ги донесе Хималаите во неговиот дом. Медитациската енергија на овој планински венец е вклопена во овој класичен чај, кој е базиран на древен рецепт. Резенот и ѓумбирот му даваат деликатна нота, додека слаткиот цимет го прави особено вкусен. Овој чај има најдобар вкус со млеко или веганска замена.


Активни состојки:

ЦИМЕТ

Циметот е меѓу најскапите зачини во светот и се претпоставува дека во Кина се користел 3000г п.н.е. Добиен е од кората од Јужно - Азиското цимет дрво. Има ароматично сладок вкус и содржи вредни есенцијални масла.

РЕЗЕН

Резенот припаѓа на семејството на штитовидни растенија и е популарен со илјадници години низ целиот свет поради неговата интензивна арома. Првично потекнува од медитеранскиот регион. Неговиот слатко зачинет вкус малку потсетува на анасон.

ЃУМБИР

Дали во Божиќните бисквити или како мешавина од кари во лимонада, ѓумбирот е меѓу најпознатите пикантни растенија во светот. Илјадници години е одгледуван на тропските горештини во источна Азија. На многу од нашите YOGI TEA им дава овошно топол и ароматичен пикантен вкус. 


НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прелијте ја кесичката со 280 мл свежо зовриена вода. Оставете да кисне 7 минути или подолго за посилен вкус. Додадете млеко или замена за млеко и засладувач за вкус.


СОСТОЈКИ (INCI): ginger*, fennel*, cinnamon*, anise*, coriander*, cinnamon oil*, ginger oil*, liquorice*.

*Сертифициран органски

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре