LIP BALM / БАЛСАМ ЗА УСНИ EXTRA CARE - 4,8 ГР.

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4270001845658

НЕГУВА • НАВЛАЖНУВА
РИЦИНУСОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ЈОЈОБА • ШЕА ПУТЕР

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Балсам за усни
  • Дејство / Ефект - Заштита (Protection) , Хранење (Nourishing) , Омекнување (Smoothing) , Обнова (Renewal)
  • Брендови - Oyess

OYESS природна нега за усни Superfruits. Време е да се преиспитаме: ние во OYESS цврсто веруваме дека секој може да придонесе светот да биде малку подобар. Затоа создаваме производи на кои едноставно можете да кажете ДА без АКО и НО. Нашата 100% природна нега за усни е направена во Германија на климатски неутрален начин, од рециклирани материјали за пакување и без тестирање на животни, минерални масла и микропластика. Нашите хранливи формули со богат органски шеа путер и органско масло од јојоба обезбедуваат долготрајна влажност. Екстра богата нега за испукани усни! 100% природен балсам за усни OYESS Extra Care кој се грижи за сувите усни со органско масло од коноп и органско масло од Марула, со суптилен вкус за нега. Кажете им OYESS на природно убавите усни.


- Дерматолошки тестиран производ.

- Погоден за нормални до суви усни.

- Кремаста, лесна за нанесување текстура - без чувство на лепливост.

- Едноставно има добри состојки за нега: повеќе органско масло од јојоба, повеќе органски пчелин восок и уште повеќе органски шеа путер.

- Исто така, содржи супер хранливо органско масло од коноп и органско масло од Марула.

- Суптилен вкус .

- Без минерални масла, без микропластика, без парабени.

- Без глутен.

- Пакување направено од рециклирана пластика и хартија.


Сертификати: Ecocert


СОСТОЈКИ (INCI): RICINUS COMMUNIS SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, COCOS NUCIFERA OIL*, CERA ALBA*, COPERNICIA CERIFERA CERA*, CANDELILLA CERA, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, CANNABIS SATIVA SEED OIL*, GLYCINE SOYA OIL, PARFUM, SCLEROCARYA BIRREA OIL*, TOCOPHEROL.

*состојки од контролирано органско одгледување

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре