LIP BALM / БАЛСАМ ЗА УСНИ NATURAL - 4,8 ГР.

260 МКД

Цена со 18% ДДВ.


Баркод: 4270001836120

НЕГУВА • НАВЛАЖНУВА
РИЦИНУСОВО МАСЛО • КОКОСОВО МАСЛО • АЛОЕ ВЕРА

Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Балсам за усни
  • Дејство / Ефект - Хидратација (Moisturizing/Hydrating) , Заштита (Protection) , Хранење (Nourishing)
  • Брендови - Oyess

OYESS природна нега за усни Superfruits. Време е да се преиспитаме: ние во OYESS цврсто веруваме дека секој може да придонесе светот да биде малку подобар. Затоа создаваме производи на кои едноставно можете да кажете ДА без АКО и НО. Нашата 100% природна нега за усни е направена во Германија на климатски неутрален начин, од рециклирани материјали за пакување и без тестирање на животни, минерални масла и микропластика. Нашите хранливи формули со богат органски шеа путер и органско масло од јојоба обезбедуваат долготрајна влажност. Уживајте во суптилниот вкус на природноста! OYESS Natural ги храни вашите усни со органски екстракт од алое вера. Добро за вас и за планетата. Кажете им OYESS на природно убавите усни.


- Дерматолошки тестиран производ

- Погоден за нормални до суви усни

- Кремаста, лесна за нанесување текстура - без чувство на лепливост

- Нежно се грижи за вашите усни со висококвалитетен органски шеа путер, органски восок и органско масло од јојоба

- Содржи хидратантна био алое вера

- Суптилен, лесен вкус

- Без минерални масла, без микропластика, без парабени

- Без глутен

- Пакување направено од рециклирана пластика и хартија


Сертификати: Ecocert


СОСТОЈКИ (INGREDIENTS): RICINUS COMMUNIS SEED OIL*, CERA ALBA*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, COCOS NUCIFERA OIL*, COPERNICIA CERIFERA CERA*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, CANDELILLA CERA, PARFUM, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, AQUA, GLYCINE SOYA OIL, CITRAL , GERANIOL, LIMONENE, LINALOOL, TOCOPHEROL.

*состојки од контролирано органско одгледување

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре