SOUL SPICE / RED UMAMI МЕШАВИНА ОД ЗАЧИНИ - 50 ГР.

Ново

635 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4260719690015


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Вистинска граната од зачини. Red Umami зачинот на Филип Шмиц обезбедува срдечни експлозии од вкусови.

Она што индустријата го прави со синтетика, ние го правиме со домати, летен вргањ и шитаке. Трите сушени компоненти и даваат на оваа специјална мешавина уникатен umami вкус, кој е заокружен со зелен бибер (арома од ловор и зелена пиперка) и слатката свежина од ѕвездест анасон. 


СОВЕТ ЗА СКАРА

Овој зачин е совршен додаток за вегански бургери. Независно од состојките во плескавицата, тој дава фантастичен вкус на месо на секоја веганска верзија.


СОСТОЈКИ (INCI): ДОМАТ*, КРОМИД*, БИБЕР*, ЧАДЕНА СОЛ, СЕМЕ ОД КОРИЈАНДЕР*, ЛЕТЕН ВРГАЊ*, ШИТАКЕ*, ЦРН БИБЕР*, МАЈЧИНА ДУШИЦА*, ЕСТРАГОН*, СЕМЕ ОД СИНАП*, МОРСКО ОРЕВЧЕ*, ЅВЕЗДЕСТ АНАСОН*

*=органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре