SOUL SPICE / SCENT OF THE ORIENT МЕШАВИНА ОД ЗАЧИНИ - 45 ГР.

Ново

665 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4260111105094


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Оваа мешавина од зачини е инспирирана од персиската кујна и ќе стане вашата омилена мешавина. Им дава на вашите вегетаријански рецепти ексклузивен и непогрешлив квалитет. Зачинува ориз и рецепти со леќа. 

Ливчиња од роза, пимент и прстофат кокосов шеќер и даваат на оваа мешавина мека и цветна нота. 


СОВЕТ ЗА ВО КУЈНА

Миризбата на оваа ориентална мешавина од зачини ќе ги придружува вашите вегетаријански рецепти. Таа рафинира рецепти со ориз, леќа, грав, кускус и готвен зеленчук со ориентален допир. Оваа мешавина има специјален ефект кога се комбинира со јатки и сушено овошје во рецептите.


СОСТОЈКИ (INCI): КУРКУМА, КУМИН, ЛИВЧИЊА ОД РОЗА, КОРИЈАНДЕР, ШЕЌЕР ОД КОКОСОВ ЦВЕТ, ЦРВЕН ПИПЕР, КРОМИД, МОРСКО ОРЕВЧЕ, ЛУК, ЦИМЕТ, ПИМЕНТ, ЦРН БИБЕР, КАРДАМОН.


Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре