SOUL SPICE / BBQ VEGGIE CALIFORNIA МЕШАВИНА ОД ЗАЧИНИ - 45 ГР.

Ново

615 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4260111105209


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

Бидејќи зеленчукот е исто така интегрален дел од скарата, ние развивме специјална мешавина од билки и зачини за тоа. Рузмарин, мајоран и мајчина душица ги оживуваат аромите на зеленчукот. Лавандата додава цветно-овошна нота а шеќерот од кокосов цвет ја продлабочува целата мешавина со суптилна блажина. 

Препорачуваме Veggie California особено со компири, тиквички и модар патлиџан, но одлично оди со речиси секој зеленчук.


СОВЕТ ЗА ВО КУЈНА

Дополнително на зачинувањето зеленчук, Veggie California може да се користи и за да се направи одличен путер со билки.

Инструкции и дозирање: Помешајте 1 супена лажица од зачинот со 3 супени лажици маслиново масло и маринирајте го зеленчукот. Исто така идеален за павлака со билки. Soul-Spice тегличката е доволна за 3-5кг од зеленчук, во зависност од дозирањето. 


СОСТОЈКИ (INCI): СОЛ, КОКОСОВ ШЕЌЕР*, РУЗМАРИН*, ЛУК*, КРОМИД*, МАЈОРАН*, МАЈЧИНА ДУШИЦА*, СЕЛЕН*, ЦВЕТ ОД ЛАВАНДА*

*=органско потекло

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Искористете го кодот за 5% попуст при процесирање на вашата следна нарачка: Review5%

Поврзани производи

Најгоре