SOUL SPICE / ОРГАНСКА SWEET KASHMIR МЕШАВИНА ОД ЗАЧИНИ - 55 ГР.

665 МКД

Цена со 5% ДДВ.


Баркод: 4260111102338


Бесплатна достава над 950 ден.

Комбинирајте ги паметно вашите нарачки!

Време на испорака: 1-2 работни дена

  • Тип на производ - Зачини
  • Сертификати - Fair Trade , European Union Organic Certification
  • Брендови - Soul Spice

Оваа овошна кари мешавина е направена од 14 различни зачини и органско манго. Во нејзината блажина, оваа мешавина која содржи провокативно чили, обезбедува миризлива медитација, на некој начин.

Нашето манго кари содржи ѓумбир, куркума, цимет, морско оревче и секако манго, кое води до суптилна блажина и создава пријатно заокружен целовкупен звук. Може да се користи како секој типичен кари прав. Идеално е за зеленчук, чорби и риба. 


СОВЕТ ЗА ВО КУЈНА

Ова благо до средно луто кари оди совршено со вегетаријански рецепти направени од леќа, благ компир или морков, исто и во комбинација со овошје. Како и да е, кари може да се користи и за маринирање и зачинување на пилешко, ракчиња, лосос, туна и бела риба, особено кога се комбинира со кокосово млеко. Но, Sweet Kashmir прави чуда и со намази со крем сирење или crème fraîche. 


СОСТОЈКИ (INCI): МАНГО, КУРКУМА, КОКОСОВ ШЕЌЕР, КУМИН, ПИСКАВИЦА, КОРИЈАНДЕР, ЃУМБИР, ГАЛГАНТ, ЦРН БИБЕР, КРОМИД, МОРСКО ОРЕВЧЕ, КАРДАМОН, ЦИМЕТ, ЦРН КУМИН, ЦРВЕН ПИПЕР.

Оставете коментар

Вашиот коментар беше успешно испратен и ќе се прикаже по одобрување

Ви благодариме за споделеното мислење и за вашата доверба!

Поврзани производи

Најгоре